1. Sezóna IHC Stavoblock Rebels Polička

Vážení partneři, fanoušci a příznivci našeho klubu,

Konec letošní sezóny se nenesl v duchu, v jaký jsme doufali, ale takový už je hold život. Vezměme to, ale od začátku.

Psal se datum 20.10.2019, když jsme poprvé po pár předchozích přátelských zápasech vyjeli na domácí led k prvnímu mistrovskému utkání okresní soutěže proti mužstvu TJ Voděrady. Zážitek to pro náš nově vzniklý klub a hokejový tým byl obrovský, jelikož vítězné skóre 18:1 a návštěvu 353 diváků asi čekal jen málokdo. Další průběh sezóny byl po většinou hladký, až se začínaly ozývat hlasy z řad publika, zda potkáme soupeře, který nás opravdu prověří. První ztrátu bodu a předzvěst nepovedených výkonů naznačila remíza v Moravské Třebové a záhy potvrdila první prohra v Žamberku, čímž se rozjela pěti zápasová série bez plného počtu bodů. Ovšem se soupeřem, se kterým jsme poprvé bod ztratili, jsme se opět nakopli ke skvělým výkonům, které nás zdobili zpočátku sezóny a začali tak znovu rozdávat dvouciferné příděly díky kterým jsme se stali vítězi základní části.

Po ukončené základní části jsme si před play-off střihli zajímavé přátelské utkání proti týmu z Krajské ligy mužů TJ Orli Lanškroun, a až na nepovedenou první třetinu jsme nakonec odehráli velice slušné utkání s výsledkem 2:6. Následovalo semifinále proti nepříjemné Litomyšli, kdy jsme v prvním domácím zápase zvítězili 9:3 a v odvetě na ledě soupeře ukončili sérii výsledkem 5:6. Vynikající týmová hra nás tak posunula do finále proti největšímu rivalovi HC Choceň. V prvním finálovém utkání, na které do hlediště zavítalo 314 fanoušků přišel náš nejčernější okamžik z celé sezóny, kdy jsme si vybrali snad všechny smolné momenty a proti dobře produktivně hrajícímu soupeři jsme prohráli 1:9. Další týden nás měla čekat odveta v Chocni, která byla bohužel kvůli koronavirové pandemii zrušena, stejně tak jako zbytek sezóny.

Po rozhodnutí výkonného výboru OSLH jsme se tak stali společně s naším finálovým soupeřem PůlMistři okresní soutěže za sezónu 2019/2020.

Tímto bychom chtěli poděkovat Všem našim partnerům, fanouškům i lidem, kteří nám pomáhali s chodem celé sezóny, která ač nebyla vždy jen sluncem zalitá, avšak pro náš klub, hráče a celý realizační tým tolik výjimečná.

Budeme se těšit v příští sezóně, Vaši REBELOVÉ!

‼️PŮLMISTŘI‼️

Výkonný výbor OSLH Ústí nad Orlicí rozhodl o konečném pořadí za sezónu 2019/2020.

Vítěz základní části - IHC Rebels Polička

O 5.místo - z dvojzápasu SK Žamberk X HC Čestice vyšel vítězně SK Žamberk

Dále se STK s podporou VV rozhodlo neupřednostnit ani nepoškodit aktéry a vyhlašuje tedy:

Dvě 3. místa pro: Slovan Moravská Třebová, HC Litomyšl “B”

Dvě 1. místa pro: IHC Rebels Polička, HC Spartak Choceň “B”

Tímto se považuje ročník OLLH OSLH Ústí nad Orlicí 2019/2020 za uzavřený. V brzké době Vám přineseme podrobnější ohled za naší premiérovou sezónou.

Děkujeme Všem našim partnerům, fanouškům a příznivcům za podporu!